Russia
26.11.01, 22 years
26.11.01, 22 years
Country
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Anastasiya Apalikhina vs. Anja Wildgruber - head to head matches
07.12.20 | q 2 | Anastasiya Apalikhina | Anja Wildgruber | 6-0, 6-2 | match details | W15 Antalya | Clay |
Anastasiya Apalikhina form & Anja Wildgruber form
Anastasiya Apalikhina - last matches
W15 Antalya - Clay | ||||
24.04.23 q 2 | vs. Joulia Cristiana Cirstea | 5-7, 1-6 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
18.04.23 qual. | vs. Stefana Lazar | 3-6, 4-6 | match details | |
17.04.23 q 2 | vs. Meryem Alexandra Guener | 4-6, 6-1, 10-7 | match details | |
16.04.23 q 1 | vs. Ksenia Meshcheryakova | 4-6, 6-0, 10-7 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
23.03.23 2nd round | vs. Jasmine Conway | 1-6, 3-6 | match details | |
22.03.23 1st round | vs. Lidiia Rasskovskaia | 6-4, 6-2 | match details | |
20.03.23 q 2 | vs. Stina Larsson | 6-2, 6-2 | match details | |
20.03.23 qual. | vs. Le Yi Liu | Le Yi Liu - walk over | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
16.03.23 2nd round | vs. Martyna Kubka | 6-4, 0-6, 1-6 | match details | |
15.03.23 1st round | vs. Evgeniya Burdina | 6-2, 4-1, Evgeniya Burdina - retired | match details | |
14.03.23 qual. | vs. Louise Kwong | 3-6, 7-65, 10-6 | match details | |
13.03.23 q 2 | vs. Ida Axelsson | 6-2, 6-3 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
06.03.23 q 2 | vs. Warda Ait El Bachir | 3-6, 7-69, 5-10 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
01.03.23 1st round | vs. Sandra Samir | 1-6, 1-6 | match details | |
28.02.23 qual. | vs. Carlotta Moccia | 6-3, 6-0 | match details | |
27.02.23 q 2 | vs. Maya Drozd | 6-1, 6-3 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
20.02.23 q 2 | vs. Emilija Tverijonaite | 4-6, 2-6 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
13.02.23 q 2 | vs. Eunchae Kim | 0-6, 7-5, 7-10 | match details | |
12.02.23 q 1 | vs. Alisa Yakimakho | 6-4, 6-3 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
08.02.23 1st round | vs. Evgeniya Burdina | 6-1, 4-6, 1-6 | match details | |
07.02.23 qual. | vs. Nina Rudiukova | 3-6, 7-5, 10-8 | match details | |
06.02.23 q 2 | vs. Hwiwon Wi | 7-65, 4-6, 11-9 | match details | |
05.02.23 q 1 | vs. Fatma Idrizovic | 6-4, 6-76, 10-7 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
01.02.23 1st round | vs. Honoka Kobayashi | 3-6, 2-6 | match details | |
31.01.23 qual. | vs. Anastasiya Zaparyniuk | 6-2, 6-1 | match details | |
30.01.23 q 2 | vs. Maja Radisic | 6-3, 6-3 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
14.12.22 1st round | vs. Nahia Berecoechea | 4-6, 1-6 | match details | |
13.12.22 qual. | vs. Polina Pavlova | 4-6, 6-1, 10-3 | match details | |
12.12.22 q 2 | vs. Anastasija Radojevic | 6-4, 0-6, 10-8 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
06.12.22 qual. | vs. Yi Tsen Cho | 5-7, 4-6 | match details |
Anja Wildgruber - last matches
W15 Heraklion - Clay | ||||
19.03.24 1st round | vs. Carmen Andreea Herea | 3-6, 1-6 | match details | |
W15 Heraklion - Clay | ||||
14.03.24 2nd round | vs. Mila Masic | 0-6, 3-6 | match details | |
12.03.24 1st round | vs. Maria Eleni Poulka | 6-0, 6-0 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
28.02.24 1st round | vs. Pauline Payet | 3-6, 4-6 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
21.02.24 1st round | vs. Luisa Meyer Auf Der Heide | 3-6, 6-4, 1-6 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
15.02.24 2nd round | vs. Rina Saigo | 0-6, 0-6 | match details | |
13.02.24 1st round | vs. Mihaela Djakovic | 6-2, 6-77, 6-3 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
08.02.24 2nd round | vs. Tamara Kostic | 6-72, 4-6 | match details | |
07.02.24 1st round | vs. Nina Radovanovic | 6-3, 2-6, 6-0 | match details | |
W35 Monastir - Hard | ||||
16.01.24 qual. | vs. Flavie Brugnone | 3-6, 4-6 | match details | |
15.01.24 q 2 | vs. Valeria Koussenkova | 6-0, 6-0 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
11.01.24 2nd round | vs. Chengyiyi Yuan | 3-6, 1-6 | match details | |
10.01.24 1st round | vs. Darja Suvirdjonkova | 1-6, 6-3, 6-4 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
30.11.23 2nd round | vs. Ioana Zvonaru | 4-6, 2-6 | match details | |
29.11.23 1st round | vs. Sara Lanca | 4-6, 7-5, 6-2 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
26.11.23 1/2 | vs. Mara Gae | 6-73, 6-3, 3-6 | match details | |
24.11.23 1/4 | vs. Dilara Okur | 5-7, 6-1, 6-3 | match details | |
23.11.23 2nd round | vs. Merna Refaat | 7-5, 4-6, 6-0 | match details | |
21.11.23 1st round | vs. Yingqun Sun | 6-3, 6-4 | match details | |
W25 Monastir - Hard | ||||
02.11.23 2nd round | vs. Aliona Falei | 2-6, 5-7 | match details | |
01.11.23 1st round | vs. Emmanuelle Girard | 7-65, 6-4 | match details | |
31.10.23 qual. | vs. Milana Zhabrailova | 6-4, 6-3 | match details | |
30.10.23 q 2 | vs. Chahd Berriri | 6-2, 6-0 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
28.10.23 1/2 | vs. Emmanuelle Girard | 3-6, 4-6 | match details | |
27.10.23 1/4 | vs. Amelia Waligora | 6-4, 6-4 | match details | |
26.10.23 2nd round | vs. Adesuwa Osabuohien | 7-5, 6-1 | match details | |
24.10.23 1st round | vs. Melania Delai | 6-2, 6-4 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
20.10.23 1/4 | vs. Zeel Desai | 4-6, 1-6 | match details | |
19.10.23 2nd round | vs. Eugenia Jazmin Ceinos | 6-4, 6-2 | match details | |
17.10.23 1st round | vs. Irina Balus | 4-6, 6-1, 2-0, Irina Balus - retired | match details |