INFO: click on player name to show detailed player statistics
Alice Rame vs. Timea Jaruskova - head to head matches
13.04.21 | qual. | Alice Rame | Timea Jaruskova | 6-2, 6-1 | match details | W15 Antalya | Clay |
Alice Rame form & Timea Jaruskova form
Alice Rame - last matches
W35 Santa - Clay | ||||
26.03.24 1st round | vs. Angelica Sara | 4-6, 7-5, 6-4 | match details | |
W35 Alaminos - Clay | ||||
17.03.24 q 1 | vs. Ariana Geerlings | 6-4, 4-6, 3-10 | match details | |
W35 Alaminos - Clay | ||||
11.03.24 qual. | vs. Julia Middendorf | 3-6, 2-6 | match details | |
10.03.24 q 1 | vs. Celine Simunyu | 1-6, 6-2, 11-9 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
02.03.24 1/2 | vs. Daniela Vismane | 6-2, 4-6, - Alice Rame - retired | match details | |
01.03.24 1/4 | vs. Anja Stankovic | 6-4, 6-0 | match details | |
29.02.24 2nd round | vs. Doga Turkmen | 7-65, 6-1 | match details | |
28.02.24 1st round | vs. Darja Suvirdjonkova | 6-3, 6-0 | match details | |
W35 Antalya - Clay | ||||
24.02.24 1/2 | vs. Martina Colmegna | 6-4, 6-73, 6-75 | match details | |
23.02.24 1/4 | vs. Amarissa Kiara Toth | 7-5, 6-2 | match details | |
22.02.24 2nd round | vs. Nuria Brancaccio | 2-6, 6-4, 6-0 | match details | |
21.02.24 1st round | vs. Zoziya Kardava | 6-0, 6-3 | match details | |
20.02.24 qual. | vs. Daria Yesypchuk | 6-2, 6-4 | match details | |
19.02.24 q 2 | vs. Mile Cibulskyte | 6-1, 6-0 | match details | |
W35 Antalya - Clay | ||||
15.02.24 1st round | vs. Carson Branstine | 3-6, 6-4, 2-6 | match details | |
15.02.24 qual. | vs. Mayuka Aikawa | 6-3, 6-2 | match details | |
12.02.24 q 2 | vs. Darja Suvirdjonkova | 6-2, 6-2 | match details | |
W35 Buenos - Clay | ||||
28.01.24 fin | vs. Solana Sierra | 1-6, 4-6 | match details | |
27.01.24 1/2 | vs. Ylena In-Albon | 6-0, 6-4 | match details | |
26.01.24 1/4 | vs. Carolina Meligeni Alves | 6-4, 7-5 | match details | |
25.01.24 3rd round | vs. Miriana Tona | 2-6, 6-2, 6-0 | match details | |
24.01.24 2nd round | vs. Victoria Bosio | 3-6, 6-4, 6-1 | match details | |
W35 Buenos - Clay | ||||
18.01.24 3rd round | vs. Daria Lodikova | 4-6, 1-6 | match details | |
17.01.24 2nd round | vs. Ania Hertel | 6-4, 7-65 | match details | |
W25 Monastir - Hard | ||||
01.11.23 1st round | vs. Xinyu Gao | 3-6, 3-6 | match details | |
W25 Loule - Hard | ||||
25.10.23 1st round | vs. Harmony Tan | 3-6, 0-6 | match details | |
W25+H Cherbourg - I. hard | ||||
20.10.23 1/4 | vs. Amandine Hesse | 1-6, 3-6 | match details | |
19.10.23 2nd round | vs. Tiphanie Lemaitre | 7-5, 6-2 | match details | |
18.10.23 1st round | vs. Marie Benoit | 4-6, 6-1, 6-2 | match details | |
W40 Lisbon - Clay | ||||
06.10.23 1/4 | vs. Carlota Martinez Cirez | 5-7, 6-74 | match details |
Timea Jaruskova - last matches
W15 Antalya - Clay | ||||
23.11.23 2nd round | vs. Lisa Zaar | 6-75, 2-6 | match details | |
21.11.23 1st round | vs. Selina Atay | 6-2, 6-1 | match details | |
W15 Bad - Clay | ||||
05.10.23 2nd round | vs. Lara Schmidt | 6-2, 2-6, 3-6 | match details | |
03.10.23 1st round | vs. Milana Zhabrailova | 6-1, 1-6, 6-4 | match details | |
W15 Kursumlijska - Clay | ||||
13.09.23 1st round | vs. Daria Yesypchuk | 4-6, 3-6 | match details | |
W25 Frydek - Clay | ||||
06.09.23 1st round | vs. Kajsa Rinaldo Persson | 6-2, 3-6, 2-6 | match details | |
05.09.23 qual. | vs. Vanesa Sulcova | 2-6, 6-2, 10-4 | match details | |
04.09.23 q 2 | vs. Terezia Perhacova | 6-0, 6-1 | match details | |
W60 Prerov - Clay | ||||
22.08.23 qual. | vs. Aurora Zantedeschi | 4-6, 2-6 | match details | |
21.08.23 q 1 | vs. Chiara Scholl | 7-5, 6-3 | match details | |
W40 Wroclaw - Clay | ||||
13.08.23 q 1 | vs. Denisa Hindova | 0-6, 6-72 | match details | |
W25 Osijek - Clay | ||||
08.08.23 qual. | vs. Daria Lopatetskaya | 3-6, 3-6 | match details | |
07.08.23 q 2 | vs. Viktoria Lackova | 6-4, 6-3 | match details | |
06.08.23 q 1 | vs. Victoria Borodulina | 6-1, 6-4 | match details | |
W60 Olomouc - Clay | ||||
16.07.23 q 1 | vs. Emma Tothova | 3-6, 6-3, 4-6 | match details | |
W25 Stuttgart - Clay | ||||
03.07.23 q 1 | vs. Sofia Rocchetti | 3-6, 1-6 | match details | |
W15 Kocevje - Clay | ||||
07.06.23 1st round | vs. Eleni Christofi | 0-6, 1-6 | match details | |
W40 Otocec - Clay | ||||
29.05.23 qual. | vs. Alessandra Mazzola | 1-6, 4-6 | match details | |
28.05.23 q 1 | vs. Anamari Znuderl | 6-1, 6-0 | match details | |
W15 Poertschach - Clay | ||||
10.05.23 2nd round | vs. Mara Guth | 3-6, 3-6 | match details | |
09.05.23 1st round | vs. Adela Moravcova | 6-4, 6-4 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
08.03.23 1st round | vs. Ilay Yoruk | 3-6, 3-6 | match details | |
W15 Oberpullendorf - I. hard | ||||
08.12.22 2nd round | vs. Valentina Ryser | 4-6, 3-6 | match details | |
06.12.22 1st round | vs. Ania Hertel | 7-66, 7-5 | match details | |
W15 Oberpullendorf - I. hard | ||||
01.12.22 2nd round | vs. Bojana Klincov | 1-6, 2-6 | match details | |
30.11.22 1st round | vs. Astrid Cirotte | 6-1, 7-66 | match details | |
W60 Bratislava - I. hard | ||||
13.11.22 q 1 | vs. Bojana Klincov | 0-6, 4-6 | match details | |
W25 Trnava - I. hard | ||||
01.11.22 1st round | vs. Natalia Szabanin | 6-3, 1-6, 2-6 | match details | |
W25 Trnava - I. hard | ||||
25.10.22 1st round | vs. Rebecca Sramkova | 7-5, 5-7, 0-6 | match details | |
W60 Trnava - I. hard | ||||
12.10.22 1st round | vs. Anna Schmiedlova | 2-6, 1-6 | match details |