INFO: click on player name to show detailed player statistics
Elyne Boeykens vs. Tena Lukas - head to head matches
17.10.17 | 1st round | Tena Lukas | Elyne Boeykens | 7-66, 6-4 | match details | Santa Margherita | Clay |
Elyne Boeykens form & Tena Lukas form
Elyne Boeykens - last matches
Vinaros - Clay | ||||
09.11.17 2nd round | vs. Miriam Bianca Bulgaru | 4-6, 4-6 | match details | |
07.11.17 1st round | vs. Rosa Vicens Mas | 6-3, 6-2 | match details | |
Santa Margherita - Clay | ||||
31.10.17 1st round | vs. Elisabetta Cocciaretto | 3-6, 5-7 | match details | |
Santa Margherita - Clay | ||||
24.10.17 1st round | vs. Monika Kilnarova | 1-6, 2-6 | match details | |
Santa Margherita - Clay | ||||
17.10.17 1st round | vs. Tena Lukas | 6-76, 4-6 | match details | |
Seville - Clay | ||||
10.10.17 1st round | vs. Sara Cakarevic | 6-1, 3-6, 4-6 | match details | |
Santa Margherita - Clay | ||||
22.09.17 1/4 | vs. Tereza Mrdeza | 4-6, 1-6 | match details | |
21.09.17 2nd round | vs. Tatiana Pieri | 6-1, 6-3 | match details | |
19.09.17 1st round | vs. Melanie Stokke | 6-4, 6-0 | match details | |
Santa Margherita - Clay | ||||
14.09.17 2nd round | vs. Deborah Chiesa | 2-6, 0-6 | match details | |
12.09.17 1st round | vs. Lisa Sabino | 6-1, 6-3 | match details | |
Leipzig - Clay | ||||
16.08.17 1st round | vs. Melanie Stokke | 2-6, 2-6 | match details | |
Koksijde - Clay | ||||
09.08.17 2nd round | vs. Fiona Ferro | 2-6, 3-6 | match details | |
07.08.17 1st round | vs. Helene Scholsen | 6-3, 2-6, 7-5 | match details | |
Bad Saulgau - Clay | ||||
03.08.17 2nd round | vs. Fiona Ferro | 1-6, 4-6 | match details | |
02.08.17 1st round | vs. Sviatlana Pirazhenka | 6-3, 6-0 | match details | |
31.07.17 q 1 | vs. Anna-Giulia Remondina | 7-63, 6-3 | match details | |
31.07.17 qual. | vs. Joana Eidukonyte | 6-3, 6-1 | match details | |
Aschaffenburg - Clay | ||||
18.07.17 1st round | vs. Nina Alibalic | 6-3, 4-6, 2-6 | match details | |
Torino - Clay | ||||
13.07.17 1/4 | vs. Alize Lim | 4-6, 2-6 | match details | |
12.07.17 2nd round | vs. Anastasia Grymalska | 6-1, 6-2 | match details | |
10.07.17 1st round | vs. Estrella Cabeza-Candela | 6-72, 6-1, 6-4 | match details | |
Denain - Clay | ||||
04.07.17 1st round | vs. Lina Gjorcheska | 3-6, 4-6 | match details | |
Lenzerheide - Clay | ||||
23.06.17 1/4 | vs. Simona Waltert | 3-6, 4-6 | match details | |
22.06.17 2nd round | vs. Polina Leykina | 6-3, 5-7, 6-3 | match details | |
21.06.17 1st round | vs. Jessica Pieri | 6-2, 6-3 | match details | |
Padova - Clay | ||||
13.06.17 1st round | vs. Martina Caregaro | 5-7, 4-6 | match details | |
Essen - Clay | ||||
06.06.17 1st round | vs. Isabelle Wallace | 4-6, 6-73 | match details | |
Cagnes Sur - Clay | ||||
08.05.17 q 1 | vs. Manon Arcangioli | 5-7, 3-6 | match details | |
Wiesbaden - Clay | ||||
03.05.17 1st round | vs. Rebeka Masarova | 6-2, 3-6, 2-6 | match details |
Tena Lukas - last matches
W35 Alaminos - Clay | ||||
14.03.24 2nd round | vs. Nuria Brancaccio | 6-3, 1-6, 1-6 | match details | |
13.03.24 1st round | vs. Emma Fulvia Wiesenfeld | 6-0, 6-0 | match details | |
W35 Antalya - Clay | ||||
22.02.24 2nd round | vs. Daniela Vismane | 3-6, 7-65, 4-6 | match details | |
21.02.24 1st round | vs. Mayuka Aikawa | 6-2, 6-4 | match details | |
W35 Antalya - Clay | ||||
16.02.24 2nd round | vs. Carson Branstine | 2-6, 2-6 | match details | |
15.02.24 1st round | vs. Martina Colmegna | 6-2, 6-4 | match details | |
W35 Antalya - Clay | ||||
11.02.24 fin | vs. Polona Hercog | 2-6, 6-3, 6-1 | match details | |
10.02.24 1/4 | vs. Rositsa Dencheva | 7-5, 6-3 | match details | |
10.02.24 1/2 | vs. Tara Wurth | 0-6, 6-4, 6-3 | match details | |
08.02.24 2nd round | vs. Ilinca Dalina Amariei | 6-1, 7-5 | match details | |
07.02.24 1st round | vs. Lucie Pawlak | 6-1, 7-5 | match details | |
Melbourne - Hard | ||||
09.01.24 q 1 | vs. Ivana Popovic | 3-6, 2-6 | match details | |
W100 Dubai - Hard | ||||
06.12.23 2nd round | vs. Yuliya Hatouka | 4-6, 3-6 | match details | |
05.12.23 1st round | vs. Leonie Kung | 7-5, 7-5 | match details | |
W60 Trnava - I. hard | ||||
30.11.23 2nd round | vs. Francesca Curmi | 2-6, 4-6 | match details | |
29.11.23 1st round | vs. Tereza Smitkova | 6-3, 6-3 | match details | |
W100 Valencia - Clay | ||||
22.11.23 1st round | vs. Viktoriya Tomova | 3-6, 3-6 | match details | |
W40 Heraklion - Clay | ||||
09.11.23 2nd round | vs. Andreea Mitu | 2-6, 3-6 | match details | |
08.11.23 1st round | vs. Gloria Ceschi | 6-1, 6-2 | match details | |
W40 Heraklion - Clay | ||||
03.11.23 1/4 | vs. Diane Parry | 2-6, 1-6 | match details | |
02.11.23 2nd round | vs. Lola Radivojevic | 3-6, 6-4, 6-4 | match details | |
01.11.23 1st round | vs. Leonie Kung | 6-2, 6-1 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
25.10.23 1st round | vs. Anna Turati | 4-6, 3-6 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
20.10.23 1/4 | vs. Leyre Romero Gormaz | 2-6, 3-6 | match details | |
19.10.23 2nd round | vs. Dea Herdzelas | 7-63, 7-67 | match details | |
18.10.23 1st round | vs. Tatiana Pieri | 7-64, 6-3 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
04.10.23 1st round | vs. Vivian Wolff | 6-3, 2-6, 3-6 | match details | |
W40 Kursumlijska - Clay | ||||
27.09.23 2nd round | vs. Cristina Dinu | 3-6, 0-1, - Tena Lukas - retired | match details | |
W40 Skopje - Clay | ||||
13.09.23 2nd round | vs. Fanny Ostlund | 3-6, 6-3, 6-77 | match details | |
W60 Vienna - Clay | ||||
10.09.23 fin | vs. Miriam Bianca Bulgaru | 7-5, 6-1 | match details |