INFO: click on player name to show detailed player statistics
Ekaterine Gorgodze vs. Katyarina Paulenka - head to head matches
08.11.16 | 1st round | Katyarina Paulenka | Ekaterine Gorgodze | 7-67, 7-65 | match details | Minsk | I. hard |
Ekaterine Gorgodze form & Katyarina Paulenka form
Ekaterine Gorgodze - last matches
W35 Alaminos - Clay | ||||
18.03.24 qual. | vs. Ksenia Zaytseva | 6-75, 1-6 | match details | |
17.03.24 q 1 | vs. Olga Danilova | 6-0, 6-2 | match details | |
W75+H Vero - Clay | ||||
24.01.24 1st round | vs. Vivian Wolff | 2-6, 3-6 | match details | |
W35 Naples - Clay | ||||
17.01.24 1st round | vs. Leonie Kung | 6-4, 2-6, 6-74 | match details | |
W35 Naples - Clay | ||||
12.01.24 1/4 | vs. Louisa Chirico | 6-76, 6-3, 3-6 | match details | |
11.01.24 2nd round | vs. Akasha Urhobo | 6-0, 6-3 | match details | |
10.01.24 1st round | vs. Rasheeda Mcadoo | 7-5, 6-2 | match details | |
Uruguay - Clay | ||||
07.12.23 2nd round | vs. Solana Sierra | 3-6, 6-3, 3-6 | match details | |
05.12.23 1st round | vs. Juliana Rodriguez | 6-3, 6-4 | match details | |
Buenos Aires - Clay | ||||
28.11.23 1st round | vs. Diane Parry | 1-6, 2-6 | match details | |
27.11.23 qual. | vs. Freya Christie | 6-0, 6-0 | match details | |
Colina - Clay | ||||
16.11.23 2nd round | vs. Sara Bejlek | 1-6, 2-6 | match details | |
15.11.23 1st round | vs. Martina Capurro Taborda | 6-2, 6-1 | match details | |
12.11.23 qual. | vs. Makenna Jones | 4-6, 7-63, 6-1 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
04.10.23 1st round | vs. Miriam Bianca Bulgaru | 3-6, 4-6 | match details | |
W25 Santa - Clay | ||||
28.09.23 2nd round | vs. Nikola Bartunkova | 3-6, 1-6 | match details | |
27.09.23 1st round | vs. Diletta Cherubini | 6-2, 4-2, Diletta Cherubini - retired | match details | |
W40 Saint - Clay | ||||
05.09.23 1st round | vs. Gergana Topalova | 2-6, 6-3, 3-6 | match details | |
W60 Prague - Clay | ||||
30.08.23 2nd round | vs. Sapfo Sakellaridi | 6-1, 3-6, 2-6 | match details | |
29.08.23 1st round | vs. Tereza Krejcova | 6-1, 6-1 | match details | |
W25 Braunschweig - Clay | ||||
25.08.23 1/4 | vs. Julia Middendorf | 4-6, 6-73 | match details | |
24.08.23 2nd round | vs. Luisa Meyer Auf Der Heide | 6-2, 6-3 | match details | |
22.08.23 1st round | vs. Tea Lukic | 7-60, 6-2 | match details | |
W40 Wroclaw - Clay | ||||
17.08.23 2nd round | vs. Gergana Topalova | 3-6, 6-0, 5-7 | match details | |
15.08.23 1st round | vs. Tatiana Pieri | 6-2, 6-2 | match details | |
W25 Koksijde - Clay | ||||
09.08.23 1st round | vs. Yasmine Kabbaj | 7-5, 3-6, 2-6 | match details | |
W60 Hechingen - Clay | ||||
01.08.23 1st round | vs. Sapfo Sakellaridi | 6-72, 0-4, - Ekaterine Gorgodze - retired | match details | |
W25 Horb - Clay | ||||
28.07.23 1/4 | vs. Veronika Erjavec | 3-6, 3-6 | match details | |
27.07.23 2nd round | vs. Yuki Naito | 6-1, 6-1 | match details | |
26.07.23 1st round | vs. Sapfo Sakellaridi | 3-6, 6-4, 6-1 | match details |
Katyarina Paulenka - last matches
W15 Sharm - Hard | ||||
28.03.21 q 1 | vs. Riko Sawayanagi | 3-6, 4-6 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
25.03.21 2nd round | vs. Dalila Spiteri | 2-6, 1-6 | match details | |
24.03.21 1st round | vs. Barbora Matusova | 7-66, 6-2 | match details | |
23.03.21 qual. | vs. Lauren Proctor | 6-4, 6-0 | match details | |
22.03.21 q 2 | vs. Aline Thommen | 7-66, 6-0 | match details | |
21.03.21 q 1 | vs. Nadine Keller | 6-4, 6-1 | match details | |
W15 Shymkent - I. hard | ||||
09.02.21 1st round | vs. Tatyana Nikolenko | 3-6, 2-6 | match details | |
W15 Shymkent - I. hard | ||||
04.02.21 2nd round | vs. Daria Mishina | 1-6, 3-6 | match details | |
03.02.21 1st round | vs. Mariya Dolzhenko | 7-62, 6-1 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
25.02.20 qual. | vs. Melanie Stokke | 4-6, 2-6 | match details | |
24.02.20 q 2 | vs. Doga Turkmen | 6-2, 4-6, 10-7 | match details | |
23.02.20 q 1 | vs. Tuana Tinaztepe | 6-0, 6-0 | match details | |
W15 Antalya - Clay | ||||
16.02.20 q 1 | vs. Rita Atik | 4-6, 3-6 | match details | |
W15 Liepaja - I. hard | ||||
23.01.20 2nd round | vs. Lina Glushko | 2-6, 2-6 | match details | |
22.01.20 1st round | vs. Shelly Bereznyak | 6-1, 6-3 | match details | |
W25 Minsk - I. hard | ||||
12.11.19 qual. | vs. Emma Raducanu | 1-6, 4-6 | match details | |
11.11.19 q 1 | vs. Evialina Laskevich | 6-3, 6-4 | match details | |
W15 Parnu - I. hard | ||||
07.11.19 2nd round | vs. Ekaterina Shalimova | 4-6, 3-6 | match details | |
06.11.19 1st round | vs. Tatsiana Sasnouskaya | 0-6, 6-0, 6-4 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
22.10.19 1st round | vs. Arlinda Rushiti | 2-6, 6-2, 6-72 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
17.10.19 2nd round | vs. Timea Jaruskova | 1-6, 2-6 | match details | |
16.10.19 1st round | vs. Alica Rusova | 5-7, 6-2, 6-0 | match details | |
W15 Batumi - Hard | ||||
27.08.19 1st round | vs. Nadiya Kolb | 6-4, 3-1, - Katyarina Paulenka - retired | match details | |
W15 Tabarka - Clay | ||||
09.08.19 1/4 | vs. Ines Nicault | 3-6, 6-3, 4-6 | match details | |
08.08.19 2nd round | vs. Jade Suvrijn | 6-3, 6-1 | match details | |
07.08.19 1st round | vs. Jelena Stojanovic | 6-2, 6-2 | match details | |
W15 Tabarka - Clay | ||||
02.08.19 1/4 | vs. Jade Suvrijn | 4-6, 3-6 | match details | |
01.08.19 2nd round | vs. Jelena Stojanovic | 6-3, 6-2 | match details | |
31.07.19 1st round | vs. Gaia Squarcialupi | 2-6, 6-3, 6-4 | match details | |
W25 Minsk - Clay | ||||
13.06.19 2nd round | vs. Alexandra Perper | 6-72, 1-6 | match details |