Belarus
22.12.98, 25 years
22.12.98, 25 years
Country
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Hanna Sokal vs. Georgia Andreea Craciun - head to head matches
05.11.18 | qual. | Georgia Andreea Craciun | Hanna Sokal | 6-1, 6-0 | match details | Minsk | I. hard |
Hanna Sokal form & Georgia Andreea Craciun form
Hanna Sokal - last matches
W25 Minsk - I. hard | ||||
11.11.19 q 1 | vs. Anastasia Tikhonova | 3-6, 1-4, - Hanna Sokal - retired | match details | |
W15 Bucha - Clay | ||||
03.09.19 1st round | vs. Anna Parkhomenko | 2-6, 1-6 | match details | |
W15 Moscow - Clay | ||||
20.08.19 qual. | vs. Elizaveta Volodko | 6-1, 1-6, 7-10 | match details | |
19.08.19 q 1 | vs. Arina Solomatina | 7-66, 6-1 | match details | |
W15 Moscow - Clay | ||||
13.08.19 qual. | vs. Kseniya Yersh | 7-5, 3-6, 6-10 | match details | |
12.08.19 q 1 | vs. Arina Solomatina | 6-2, 7-5 | match details | |
W25 Minsk - Clay | ||||
10.06.19 q 1 | vs. Iryna Shymanovich | 2-6, 4-6 | match details | |
W25 Minsk - Clay | ||||
03.06.19 q 1 | vs. Vlada Zvereva | 5-7, 6-74 | match details | |
W15 Tbilisi - Hard | ||||
03.05.19 1/4 | vs. Mariam Dalakishvili | 1-6, 0-6 | match details | |
02.05.19 2nd round | vs. Vasilisa Aponasenko | 6-1, 4-6, 7-5 | match details | |
30.04.19 1st round | vs. Sofia Plotnikova | 6-2, 6-4 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
25.02.19 q 1 | vs. Ulyana Ayzatulina | 4-6, 4-6 | match details | |
W15 Sharm - Hard | ||||
18.02.19 q 1 | vs. Nika Shytkouskaya | 6-2, 6-4 | match details | |
18.02.19 qual. | vs. Polina Golubovskaya | 2-6, 2-6 | match details | |
Minsk - I. hard | ||||
05.11.18 qual. | vs. Georgia Andreea Craciun | 1-6, 0-6 | match details | |
04.11.18 q 1 | vs. Daria Kruzhkova | 2-6, 6-3, 7-61 | match details | |
Chornomorsk - Clay | ||||
04.10.18 2nd round | vs. Carole Monnet | 1-6, 6-3, 6-79 | match details | |
02.10.18 1st round | vs. Ielyzaveta Skorokhodova | 7-63, 6-3 | match details | |
Chornomorsk - Clay | ||||
26.09.18 2nd round | vs. Helen Ploskina | 0-6, 0-6 | match details | |
25.09.18 1st round | vs. Anastasiya Klymenko | 6-4, 6-1 | match details | |
Moscow - Clay | ||||
28.08.18 1st round | vs. Angelina Zhuravleva | 4-6, 3-6 | match details | |
26.08.18 qual. | vs. Alina Shcherbinina | 7-5, 6-2 | match details | |
25.08.18 q 1 | vs. Nasty Surkova | 6-3, 6-0 | match details | |
Moscow - Clay | ||||
23.08.18 1/4 | vs. Anastasia Zakharova | 5-7, 5-7 | match details | |
22.08.18 2nd round | vs. Valeriya Zeleva | 2-6, 6-3, 6-2 | match details | |
21.08.18 1st round | vs. Alina Silich | 6-3, 6-1 | match details | |
19.08.18 qual. | vs. Elina Nepliy | 6-0, 6-2 | match details | |
18.08.18 q 1 | vs. Noel Saidenova | 6-2, 2-0, Noel Saidenova - retired | match details | |
Warsaw - Clay | ||||
05.08.18 q 2 | vs. Laura Svatikova | 3-6, 6-4, 3-6 | match details | |
04.08.18 q 1 | vs. Kristina Novak | 6-1, 6-3 | match details |
Georgia Andreea Craciun - last matches
W25 Solarino - Carpet | ||||
07.11.23 1st round | vs. Jessie Aney | 5-7, 7-5, 6-73 | match details | |
W25 Solarino - Carpet | ||||
03.11.23 1/4 | vs. Dalila Spiteri | 6-71, 4-6 | match details | |
02.11.23 2nd round | vs. Lucija Ciric Bagaric | 6-3, 2-6, 6-4 | match details | |
31.10.23 1st round | vs. Vlada Ekshibarova | 6-2, 4-6, 6-4 | match details | |
W25 Slobozia - Clay | ||||
21.09.23 2nd round | vs. Anca Alexia Todoni | 1-6, 5-7 | match details | |
20.09.23 1st round | vs. Simona Ogescu | 6-1, 6-3 | match details | |
19.09.23 qual. | vs. Tania Munteanu | 6-3, 6-0 | match details | |
18.09.23 q 2 | vs. Adela Polakovicova | 6-1, 6-1 | match details | |
W25 Varna - Clay | ||||
14.09.23 2nd round | vs. Ylona-Georgiana Ghioroaie | 6-4, 4-6, 4-6 | match details | |
13.09.23 1st round | vs. Diana Maria Ilie | 6-0, 6-3 | match details | |
W25 Bistrita - Clay | ||||
19.08.23 1/2 | vs. Anca Alexia Todoni | 5-7, 6-76 | match details | |
18.08.23 1/4 | vs. Evialina Laskevich | 7-5, 3-6, 6-1 | match details | |
17.08.23 2nd round | vs. Lexie Stevens | 4-6, 6-4, 6-4 | match details | |
16.08.23 1st round | vs. Giorgia Pinto | 6-4, 6-1 | match details | |
Iasi - Clay | ||||
16.07.23 qual. | vs. Anastasia Tikhonova | 3-6, 4-6 | match details | |
15.07.23 q 1 | vs. Tamara Curovic | 6-1, 6-1 | match details | |
W25 Aschaffenburg - Clay | ||||
11.07.23 qual. | vs. Mana Kawamura | 4-6, 4-6 | match details | |
10.07.23 q 1 | vs. Tessa Johanna Brockmann | 7-66, 6-3 | match details | |
W25 Stuttgart - Clay | ||||
04.07.23 qual. | vs. Aurora Zantedeschi | 1-6, 2-6 | match details | |
03.07.23 q 1 | vs. Paula Rumpf | 6-3, 6-4 | match details | |
W40 La - Hard | ||||
08.06.23 2nd round | vs. Justina Mikulskyte | 4-6, 1-6 | match details | |
06.06.23 1st round | vs. Gozal Ainitdinova | 7-5, 5-7, 6-3 | match details | |
05.06.23 qual. | vs. Defne Cirpanli | 6-2, 6-3 | match details | |
04.06.23 q 1 | vs. Diana Mascenikova | 6-1, 6-2 | match details | |
W25 La - Hard | ||||
01.06.23 2nd round | vs. Justina Mikulskyte | 2-6, 3-6 | match details | |
31.05.23 1st round | vs. Alyssa Reguer | 6-1, 6-1 | match details | |
W40 Mexico - Hard | ||||
05.02.23 q 1 | vs. Raveena Kingsley | 3-6, 3-6 | match details | |
W40 Mexico - Hard | ||||
01.02.23 2nd round | vs. Yue Yuan | 1-6, 3-6 | match details | |
31.01.23 1st round | vs. Sofia Sewing | 6-3, 6-72, 7-63 | match details | |
30.01.23 qual. | vs. Savanna Ly | 6-4, 6-2 | match details |