China
01.12.00, 23 years
01.12.00, 23 years
Country
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Birthdate
Height
Weight
Profi since
Play
Ranking's position
Points
Prize money
Shou Na Mu vs. Andreea Mitu - head to head matches
09.03.17 | 2nd round | Andreea Mitu | Shou Na Mu | 6-3, 6-1 | match details | Antalya | Clay |
Shou Na Mu form & Andreea Mitu form
Shou Na Mu - last matches
W15 Anning - Clay | ||||
23.09.19 1st round | vs. Zhenghua Xiao | 1-6, 4-6 | match details | |
W15 Anning - Clay | ||||
17.09.19 1st round | vs. Mana Kawamura | 6-77, 1-6 | match details | |
W15 Anning - Clay | ||||
11.09.19 2nd round | vs. Zhibek Kulambayeva | 1-6, 2-6 | match details | |
10.09.19 1st round | vs. Holly Verner | 7-5, 6-76, 6-4 | match details | |
W15 Hua - Hard | ||||
10.07.19 1st round | vs. Nana Kawagishi | 1-6, 2-6 | match details | |
09.07.19 qual. | vs. Sravya Shivani Chilakalapudi | 6-2, 6-3 | match details | |
08.07.19 q 1 | vs. Puntila Namwong | 6-2, 6-1 | match details | |
W15 Hua - Hard | ||||
02.07.19 qual. | vs. Xinyu Cai | 3-6, 4-6 | match details | |
01.07.19 q 1 | vs. Dami Lee | 6-4, 6-1 | match details | |
W15 Gimcheon - Hard | ||||
18.06.19 qual. | vs. Hwiwon Wi | 3-6, 5-7 | match details | |
17.06.19 q 1 | vs. Han-Bit Lee | 6-0, 6-3 | match details | |
W15 Gimcheon - Hard | ||||
13.06.19 2nd round | vs. Ayumi Koshiishi | 5-7, 3-6 | match details | |
12.06.19 1st round | vs. Man Ying Maggie Ng | 6-3, 6-3 | match details | |
11.06.19 qual. | vs. Heejin Han | 6-1, 6-2 | match details | |
10.06.19 q 1 | vs. Mi Jin Kim | 7-612, 6-2 | match details | |
W15 Nanchang - Clay | ||||
06.03.19 1st round | vs. Ying Zhang | 1-6, 0-3, - Shou Na Mu - retired | match details | |
05.03.19 qual. | vs. Natasha Palha | 6-2, 7-67 | match details | |
W15 Nanchang - Clay | ||||
28.02.19 2nd round | vs. Xuliu Sun | 3-6, 3-6 | match details | |
27.02.19 1st round | vs. Mei Yamaguchi | 6-4, 6-1 | match details | |
26.02.19 qual. | vs. Eun Se Jang | 6-2, 7-5 | match details | |
25.02.19 q 1 | vs. Ai Qi Chen | 7-66, 6-2 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
31.01.19 2nd round | vs. Miriam Bianca Bulgaru | 2-6, 6-3, 0-6 | match details | |
30.01.19 1st round | vs. Miriana Tona | 3-6, 6-3, 6-1 | match details | |
29.01.19 qual. | vs. Almudena Sanz-Llaneza Fernandez | 5-7, 7-5, 10-7 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
24.01.19 2nd round | vs. Gozal Ainitdinova | 0-6, 1-6 | match details | |
23.01.19 1st round | vs. Ulyana Ayzatulina | 6-4, 7-5 | match details | |
W15 Monastir - Hard | ||||
14.01.19 qual. | vs. Szabina Szlavikovics | 4-6, 7-61, 6-10 | match details | |
14.01.19 q 1 | vs. Susan Doldan | 6-4, 6-3 | match details | |
Anning - Clay | ||||
26.09.18 2nd round | vs. Hua-Chen Lee | 3-6, 0-6 | match details | |
24.09.18 1st round | vs. Jiaying He | 7-5, 7-5 | match details |
Andreea Mitu - last matches
W35 Alaminos - Clay | ||||
13.03.24 1st round | vs. Andrea Lazaro Garcia | 5-7, 3-6 | match details | |
W50 Macon - I. hard | ||||
27.02.24 1st round | vs. Silvia Ambrosio | 4-6, 1-6 | match details | |
Cluj-Napoca - I. hard | ||||
06.02.24 1st round | vs. Anastasija Sevastova | 2-6, 3-6 | match details | |
Melbourne - Hard | ||||
09.01.24 q 1 | vs. Talia Gibson | 3-6, 6-1, 2-6 | match details | |
Angers - I. hard | ||||
07.12.23 2nd round | vs. Erika Andreeva | 2-6, 5-7 | match details | |
06.12.23 1st round | vs. Anastasiya Soboleva | 4-6, 6-3, 7-5 | match details | |
03.12.23 qual. | vs. Lois Boisson | 7-5, 6-4 | match details | |
W60 Trnava - I. hard | ||||
30.11.23 2nd round | vs. Elena Milovanovic | 2-6, 3-6 | match details | |
28.11.23 1st round | vs. Renata Jamrichova | 6-3, 4-6, 6-4 | match details | |
W100 Valencia - Clay | ||||
25.11.23 1/2 | vs. Viktoriya Tomova | 2-6, 1-6 | match details | |
24.11.23 1/4 | vs. Irene Burillo Escorihuela | 6-3, 6-77, 6-2 | match details | |
23.11.23 2nd round | vs. Oceane Dodin | 7-612, 6-2 | match details | |
22.11.23 1st round | vs. Ruth Roura Llaverias | 6-0, 6-3 | match details | |
W25 Heraklion - Clay | ||||
14.11.23 1st round | vs. Aurora Zantedeschi | 6-1, 2-6, 4-6 | match details | |
W40 Heraklion - Clay | ||||
10.11.23 1/4 | vs. Ekaterina Makarova (1996) | 6-75, 2-6 | match details | |
09.11.23 2nd round | vs. Tena Lukas | 6-2, 6-3 | match details | |
08.11.23 1st round | vs. Elena Korokozidi | 6-2, 5-7, 6-3 | match details | |
W40 Heraklion - Clay | ||||
01.11.23 1st round | vs. Anca Alexia Todoni | 2-6, 6-76 | match details | |
W25 Heraklion - Clay | ||||
29.10.23 fin | vs. Irina Maria Bara | 2-6, 1-6 | match details | |
28.10.23 1/2 | vs. Diane Parry | 6-1, 6-2 | match details | |
27.10.23 1/4 | vs. Leonie Kung | 7-5, 6-77, 7-5 | match details | |
26.10.23 2nd round | vs. Ilinca Dalina Amariei | 6-4, 6-2 | match details | |
25.10.23 1st round | vs. Suana Tucakovic | 6-0, 6-1 | match details | |
W25 Seville - Clay | ||||
11.10.23 2nd round | vs. Lois Boisson | 1-6, 4-6 | match details | |
10.10.23 1st round | vs. Cristina Dinu | 4-6, 6-1, 7-64 | match details | |
W40 Lisbon - Clay | ||||
05.10.23 2nd round | vs. Alice Rame | 5-7, 4-6 | match details | |
04.10.23 1st round | vs. Baylen Brown | 6-0, 6-0 | match details | |
W25 Slobozia - Clay | ||||
22.09.23 1/4 | vs. Ekaterina Makarova (1996) | 3-6, 6-4, 3-6 | match details | |
21.09.23 2nd round | vs. Ilinca Dalina Amariei | 7-5, 6-2 | match details | |
20.09.23 1st round | vs. Valeriya Strakhova | 6-3, 4-6, 7-5 | match details |