Argentina Argentina F11 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
09:30
1st round
Matias Sborowitz [3]
Facundo Manzanares
09:30
1st round
Tomas Lipovsek Puches [1]
Juan Manuel Benitez Chavarriaga
09:30
1st round
Matias Zukas [WC]
Martin Cuevas [2]
11:00
1st round
Joaquin-Jesus Monteferrario
Juan Cruz Moncada [WC]
11:00
1st round
Julian Busch [q]
Juan Ignacio Galarza [4]
11:00
1st round
Rodrigo Arus [q]
Juan Manuel Matute
12:30
1st round
Gustavo Vellbach [q]
Marcos Vinicius Da Silva Dias
12:30
1st round
Osni Nery Junior
Oscar Jose Gutierrez [q]
12:30
1st round
Ignacio Monzon [WC]
Luciano Doria [q]
Kazakhstan Astana Challenger / atp single / Hard sets 1 2 3 4 5
05:50
2nd round
Mikhail Kukushkin [1]
Jaime Pulgar-Garcia [q]
Austria Austria F5 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Mario Haider-Maurer
Tristan-Samuel Weissborn
19:00
1st round
Bjorn Propst
Thomas Statzberger
19:00
1st round
Filip Horansky [6]
Maxi Pongratz
19:00
1st round
David Pel
Marko Danis
19:00
1st round
Dennis Novak [1]
Filipp Kekercheni [q]
19:00
1st round
Johannes Schretter [WC]
Marc Fornell-Mestres [LL]
19:00
1st round
Dominic Weidinger
Pirmin Haenle [8]
19:00
1st round
Stefan Rettl [q]
Jan Blecha [7]
19:00
1st round
Jakub Filipsky
Adnan Al Mahmoud [q]
19:00
1st round
Pavel Nejedly [q]
Nicolas Reissig [3]
Belgium Belgium F8 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Alexandre Folie
Clement Geens
19:00
1st round
Sander Gille
Olivier Rochus [2WC]
19:00
1st round
Moos Sporken [q]
Alban Meuffels [6]
19:00
1st round
Julien Cagnina [1]
Philip De Vetter
19:00
1st round
Antoine Hoang
Olaf De Weerdt [q]
19:00
1st round
Michael Geerts
Louis Cant
19:00
1st round
Thomas Heyse [q]
James Junior Storme [WC]
04:30
1st round
Juan Carlos Saez [3]
Jeroen Vanneste [WC]
04:30
1st round
Christopher Heyman
Mathieu Roy
06:00
1st round
Tom Schonenberg [7]
Andrei Plotniy
06:00
1st round
Eric Fomba [q]
Julien Dubail [8]
08:00
1st round
Bobbie De Goeijen [q]
Sebastiaan Bonapart [q]
08:00
1st round
Jonas Merckx
David Fleming
10:00
1st round
Matwe Middelkoop [5]
Simon Stevens [WC]
10:00
1st round
Evgeny Karlovskiy
Filipp Smalyanyy [q]
12:00
1st round
Jolan Cailleau [q]
Dimitar Grabul [4]
China China F9 / atp single / Hard sets 1 2 3 4 5
19:00
2nd round
Min-Hyoek Cho [7]
Peng-Xiang Gong
19:00
2nd round
Kaichi Uchida
Hiroki Kondo [3]
23:00
2nd round
Nikola Milojevic [4]
Fajing Sun [q]
Switzerland Gstaad / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
09:30
1st round
Gilles Simon [6]
Pablo Andujar
09:30
1st round
Jan-Lennard Struff
Andreas Haider-Maurer
12:30
1st round
Gianni Mina [q]
Henri Laaksonen [WC]
Denmark Denmark F1 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Simone Vagnozzi [5]
Joachim Bjerke
19:00
1st round
Christian Lindell [4]
Philip Orno [q]
19:00
1st round
Tobias Hinzmann
Timon Reichelt
19:00
1st round
George Von Massow
Matteo Donati [2]
19:00
1st round
Soren Hess-Olesen [WC]
Marc Ferrigno [q]
19:00
1st round
Filip Bergevi
Nicolai Ferrigno [q]
19:00
1st round
Andre Gaspar Murta [7]
Johannes Ingildsen [q]
19:00
1st round
Nico Matic [q]
Jose Hernandez [3]
19:00
1st round
Mohamed Shabib [WC]
Oscar Forsell [LL]
19:00
1st round
Anders Arenfeldt Holm [WC]
Jacob Grills [8]
06:30
1st round
Jonathan Mridha
Peter Goldsteiner
08:00
1st round
Gustav Hansson [q]
Marcus Mansson [q]
Estonia Estonia F2 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
04:00
1st round
Andrea Basso [5]
Jaan Kononov [WC]
04:00
1st round
Andrew Whittington [1WC]
Dovydas Sakinis [q]
04:00
1st round
Julius Tverijonas
Piotr Lomacki
04:00
1st round
Christoffer Solberg [q]
Gianluca Mager [7]
04:00
1st round
Kirill Saplin [q]
Karol Drzewiecki [LL]
04:00
1st round
Evgeny Tyurnev [q]
Paul Cayre
05:30
1st round
Lorenzo Papasidero
Martins Podzus [6]
05:30
1st round
Janis Podzus [8]
Alexander Bublik [q]
05:30
1st round
Anton Pavlov [q]
Marc Garcia-Roman
05:30
1st round
Ercole Di Ianni [q]
Francesco Garzelli
05:30
1st round
Markus Kerner [WC]
Kert Kilumets [WC]
07:10
1st round
Vladimir Ivanov [3]
Lukas Mugevicius
France France F16 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
06:00
1st round
Gregoire Barrere [3]
Remy Chala [q]
06:30
1st round
Sadio Doumbia [5]
Michael Bois
06:30
1st round
Mateo Galdon [q]
Julien Demois [8]
08:00
1st round
Constantin Belot
Jules Marie [2WC]
08:00
1st round
Jonathan Kanar [q]
Laurent Rochette [4]
09:30
1st round
Tristan Meraut [q]
Alexandre Sidorenko
10:00
1st round
Maxime Forcin
Maxime Hamou
11:00
1st round
Enzo Couacaud [1WC]
Samuel Bensoussan
11:30
1st round
Elie Rousset [7]
Marek Jaloviec
12:30
1st round
Ronan Joncour [q]
Constant De La Bassetiere [WC]
Germany Germany F9 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Jakub Lustyk
Robert Constantinovici
19:00
1st round
Ivan Endara [8]
Evgeny Korolev
19:00
1st round
Jeremy Jahn
Felix Rauch [WC]
19:00
1st round
Marvin Netuschil
Nicolas Kicker [5]
19:00
1st round
Gavin Van Peperzeel [6]
Kevin Kaczynski
19:00
1st round
Daniel Masur
Cristobal Saavedra-Corvalan [3]
19:00
1st round
Konstantin Gerlakh
Pablo Galdon [7]
19:00
1st round
Lennart Zynga
Jan Choinski [WC]
Hongkong Hong Kong F3 / atp single / Hard sets 1 2 3 4 5
19:00
2nd round
Min-Kyu Song [q]
Yuichi Ito [3]
19:00
2nd round
Thomas Le Boulch [q]
Arata Onozawa [8]
23:00
2nd round
Danai Udomchoke [1]
Jack Wong [WC]
North Ireland Ireland F1 / atp single / Carpet sets 1 2 3 4 5
07:30
1st round
David O'Hare [WC]
Yannick Jankovits [4]
07:30
1st round
David O'Hare [WC]
Yannick Jankovits [4]
09:00
1st round
Sam Barry [1]
Peter Bothwell [WC]
09:00
1st round
Sam Barry [1]
Peter Bothwell [WC]
09:00
1st round
Sam Hutt
Alan Gleeson [WC]
09:00
1st round
Sam Hutt
Alan Gleeson [WC]
09:00
1st round
Jathan Malik
Christian Hirschmueller
09:00
1st round
Jathan Malik
Christian Hirschmueller
09:00
1st round
Isaac Stoute [q]
Daniel Glancy [7]
09:00
1st round
Isaac Stoute [q]
Daniel Glancy [7]
10:30
1st round
Nicolas Rosenzweig
Bjorn Thomson [q]
10:30
1st round
Nicolas Rosenzweig
Bjorn Thomson [q]
10:30
1st round
Simon Ede
Robert Dudley [WC]
10:30
1st round
Simon Ede
Robert Dudley [WC]
10:30
1st round
Jonny O'Mara [8]
Sebastian Rey
10:30
1st round
Jonny O'Mara [8]
Sebastian Rey
Italy Italy F24 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
08:00
1st round
Maximiliano Estevez
Luca Pancaldi [q]
09:30
1st round
Daniele Giorgini
Federico Maccari [WC]
09:30
1st round
Gianluca Naso [3]
Matteo Fago
09:30
1st round
Salvatore Caruso
Riccardo Sinicropi
09:30
1st round
Lorenzo Sonego [q]
Federico Gaio [7]
11:00
1st round
Antonio Campo
Stefano Travaglia [2WC]
11:00
1st round
Pietro Rondoni
Stefano Napolitano
12:30
1st round
Walter Trusendi [8WC]
Fabio Mercuri [q]
USA Lexington Challenger / atp single / Hard sets 1 2 3 4 5
12:20
1st round
Daniel Evans [4]
Vincent Millot
12:20
1st round
Emilio Gomez
Benjamin Mitchell [SE]
12:20
1st round
Marcos Giron [q]
Austin Krajicek
13:40
1st round
Evgeny Donskoy [1]
James Mcgee
13:40
1st round
Raymond Sarmiento [q]
Hiroki Moriya [8]
13:40
1st round
Jordan Thompson [LL]
Evan King [LL]
Germany Oberstaufen Challenger / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
05:30
1st round
Jan Hajek
Nikoloz Basilashvili
05:30
1st round
Rui Machado
Andre Ghem
05:30
1st round
Simone Bolelli [1WC]
Antonio Veic
05:30
1st round
Martin Vaisse
Miloslav Mecir [7]
07:00
1st round
Radu Albot
Wesley Koolhof [q]
07:10
1st round
Grzegorz Panfil [LL]
Matthias Bachinger
07:40
1st round
Andreas Beck [3]
Andriej Kapas [q]
08:20
1st round
Philipp Petzschner [WC]
Michal Przysiezny [5]
08:20
1st round
Marton Fucsovics [6]
Hans Podlipnik-Castillo
08:30
1st round
Martin Fischer [8]
Roberto Marcora
09:10
1st round
Jonathan Eysseric
Michael Berrer [4]
09:10
1st round
Kevin Krawietz [WC]
Peter Gojowczyk [2]
10:00
1st round
Martin Alund
Roberto Carballes Baena
10:00
1st round
Jozef Kovalik [q]
Jaroslav Pospisil
Romania Romania F9 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Giulio Torroni
Dragos Cristian Mirtea
19:00
1st round
Vasile Antonescu [6]
Mohd Assri Merzuki [q]
19:00
1st round
Antoine Richard
Petru-Alexandru Luncanu [5]
19:00
1st round
Vlad Cozma [WC]
Alexandru-Daniel Carpen
06:30
1st round
Vlad Victor Cornea [q]
Teodor-Dacian Craciun [4]
10:00
1st round
Mircea-Alexandru Jecan [q]
Patrick Ciorcila [8]
Serbia Serbia F6 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Dinko Halachev
Marko Tepavac [2]
19:00
1st round
Arsenije Zlatanovic [7]
Alberto Cammarata
19:00
1st round
Tomislav Jotovski [5]
Peter Nagy
19:00
1st round
Guillermo Rivera-Aranguiz [4]
Luka Sucevic [q]
19:00
1st round
Andreas Neykov [LL]
Viktor Filipenko [8]
19:00
1st round
Bogdan Djurdjevic [q]
Matej Sabanov [6]
19:00
1st round
Stefan Milenkovic [q]
Gilles de Sousa
19:00
1st round
Miki Jankovic [1]
Luka Ilic [q]
19:00
1st round
Ivan Sabanov
Srdjan Jakovljevic [WC]
19:00
1st round
Simon Navarro
Dejan Katic [3]
19:00
1st round
Strahinja Rakic
Stevan Labat [q]
19:00
1st round
Maxime Janvier
Luke Immanuel Harvey [q]
19:00
1st round
Goran Markovic [WC]
Vladimir Cosic [WC]
19:00
1st round
Nebojsa Milenkovic [WC]
Davide Melchiorre
05:00
1st round
Calum Puttergill [q]
Levente Godry
06:30
1st round
Ljubohir Celebic
Max Jacob Schnur [q]
Slovakia Slovakia F2 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
05:00
1st round
Filippo Baldi [8]
Riccardo Maiga
06:30
1st round
Vaclav Safranek [5]
Patrik Fabian
08:00
1st round
Pavel Staubert
Jack Carpenter [7]
Spain Spain F19 / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Alexander Rumyantsev [5]
Carlos Garcia-Villanueva [WC]
19:00
1st round
Ramkumar Ramanathan [1]
Bernabe Zapata Miralles
19:00
1st round
Ivan Gakhov
Nuno Deus [q]
19:00
1st round
Pedro Dominguez Alonso
Ricardo Ojeda Lara [8]
19:00
1st round
Jaume Pla Malfeito [q]
Sergi Perez Contri [WC]
19:00
1st round
Oscar Mesquida Berg [q]
Juan-Samuel Arauzo-Martinez [7]
19:00
1st round
Sergio Castellon Guasch [q]
David Vega Hernandez [4]
19:00
1st round
Pol Vaquero Fernandez [q]
Hassan Ndayishimiye
06:00
1st round
Maverick Banes [6]
Eduard Esteve Lobato
06:00
1st round
Joao Domingues
Thomas Giraudeau [q]
06:00
1st round
Sergio Martos Gornes
David Perez Sanz [2]
06:00
1st round
Miguel Semmler
Jose Anton Salazar Martin
12:00
1st round
Vasco Mensurado
Jake Eames
12:00
1st round
Robert Herrera [q]
Miguel-Angel Lopez Jaen
13:30
1st round
Pedro Cachin [3]
Aleksandar Vukic [q]
13:30
1st round
Carlos Gomez Sanchez [WC]
Sergio Gutierrez-Ferrol [WC]
Finland Tampere Challenger / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
11:00
1st round
Daniel Munoz-De La Nava
David Goffin [2]
11:00
1st round
Jarkko Nieminen [1]
Gianluigi Quinzi
12:30
1st round
Micke Kontinen [WC]
Marc Giner
USA USA F21 / atp single / Hard sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Jeff Dadamo [7]
Winston Lin [q]
19:00
1st round
Alex Blumenberg
Andre Dome
19:00
1st round
Liam Broady [1]
Mitchell Frank
19:00
1st round
Daniel Nguyen [8]
Eduardo Nava [LL]
19:00
1st round
Scott Clayton
Toby Martin
19:00
1st round
Nick Chappell [q]
Quinton Vega [SE]
19:00
1st round
Mac Styslinger [q]
Marcelo Arevalo [2]
19:00
1st round
Ronnie Schneider [q]
Yuanfeng Li [q]
19:00
1st round
Brett Clark [q]
Blake Strode [LL]
19:00
1st round
Fares Ghasya [SE]
Ernesto Escobedo [5WC]
19:00
1st round
Tim Kopinski [WC]
Martin Redlicki
19:00
1st round
Noah Rubin [3]
Spencer Papa [WC]
19:00
1st round
Julian Allen Childers [WC]
Sebastien Boltz [6]
19:00
1st round
Arthur Surreaux
Jeremy Efferding
19:00
1st round
Tommy Mylnikov
Luke Bambridge [4]
19:00
1st round
Elliott Orkin [q]
Maxx Lipman [q]
Croatia Umag / atp single / Clay sets 1 2 3 4 5
11:30
1st round
Carlos Berlocq [8]
Andrej Martin [q]
11:30
1st round
Lukas Rosol [5]
Diego Sebastian Schwartzman
11:30
1st round
Julian Reister
Igor Sijsling
11:30
1st round
Mate Delic [WC]
Pablo Cuevas [q]
12:30
1st round
Ante Pavic [WC]
Horacio Zeballos [q]
13:30
1st round
Teimuraz Gabashvili
Dusan Lajovic
13:30
1st round
Marco Cecchinato [q]
Andreas Seppi [6]
Venezuela Venezuela F3 / atp single / Hard sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Roberto Quiroz [7]
Nicolas Alberto Arreche
19:00
1st round
David Souto [1]
Matias Franco Descotte
19:00
1st round
Christopher Diaz-Figueroa [5]
Inaki Gimenez Pilutik [q]
19:00
1st round
Jesus Bandres
Rogelio Siller
19:00
1st round
Rafael Antonio Coutinho [WC]
Franco Feitt
19:00
1st round
Esteban Bruna [q]
Ryota Tanuma [q]
19:00
1st round
Yuri Andrade
Ricardo Alberto Leal Fuenmayor [q]
19:00
1st round
Andre Ku Meza [q]
Thales Turini [2]
19:00
1st round
Luis Roberto Capriles Fanianos [WC]
Mateo Nicolas Martinez [6]
19:00
1st round
Maximiliano Colorado Zavala [q]
Luis Fernando Ramirez
19:00
1st round
Tomas Gerini [q]
Manuel Barros
19:00
1st round
Salvador Mijares [WC]
Andres Gomez (1996) [q]
Kazakhstan Astana / wta single / Hard sets 1 2 3 4 5
03:30
1st round
Ekaterine Gorgodze
Ekaterina Klyueva [WC]
03:30
1st round
Sviatlana Pirazhenka [q]
Anastasia Bukhanko [WC]
04:30
1st round
Margarita Gasparyan
Yulia Putintseva [8]
05:00
1st round
Olga Ianchuk [q]
Ysaline Bonaventure
06:30
1st round
Ana Vrljic
Nina Zander
06:30
1st round
Lyudmyla Kichenok [6]
Evgeniya Rodina [SR]
USA Austin / wta single / Hard sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Ximena Hermoso [1]
Hirono Watanabe
19:00
1st round
Danielle Mills
Renata Zarazua [8]
19:00
1st round
Alexa Guarachi
Rosalia Alda
19:00
1st round
Anastasia Kharchenko [4]
Alexandra Cercone
19:00
1st round
Catherine Harrison
Maria-Fernanda Alves [3]
19:00
1st round
Nives Baric [5]
Fernanda Contreras Gomez [WC]
19:00
1st round
Elizabeth Profit
Mary Weatherholt
19:00
1st round
Maria Smith
Ksenia Lykina [7]
19:00
1st round
Anastasia Evgenyevna Nefedova
Piia Suomalainen
19:00
1st round
Idia Amen [WC]
Yuka Higuchi [2]
Austria Bad Waltersdorg / wta single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Reka-Luca Jani [1]
Veronika Kolarova
19:00
1st round
Vanda Lukacs [4]
Anna Maria Heil
19:00
1st round
Kerstin Peckl [WC]
Pia Cuk
19:00
1st round
Marianna Petrei [q]
Barbara Haas [6]
19:00
1st round
Lena Reichel
Anna Vrbenska
19:00
1st round
Helena Nyikos [WC]
Sara Djurdjevic [q]
19:00
1st round
Alena Weiss [WC]
Lenka Jurikova [3]
08:00
1st round
Jana Fett
Nikola Hofmanova [WC]
08:00
1st round
Kristyna Hrabalova
Iva Mekovec [2]
09:30
1st round
Zuzana Zalabska [8]
Claudia Coppola
Azerbaijan Baku / wta single / Hard sets 1 2 3 4 5
00:00
2nd round
Katarzyna Piter
Bojana Jovanovski [5]
Brazil Campos Do Jordao / wta single / Hard sets 1 2 3 4 5
19:00
2nd round
Andrea Koch-Benvenuto [3]
Leticia Garcia Vidal
19:00
2nd round
Juliana Cardoso
Julia Mansano Gomide [WC]
19:00
2nd round
Julieta Estable
Ana Sofia Sanchez [2]
19:00
2nd round
Ingrid Gamarra Martins
Guadalupe Perez Rojas [6]
10:00
1st round
Eduarda Piai [5]
Pei-Ju Chien [q]
10:00
1st round
Laura Cardone
Nathaly Kurata [7]
10:00
1st round
Rafaella Sampaio [q]
Lara Isis Teodoro De Oliveira [WC]
11:30
1st round
Gabriela Ce [1]
Sara Gimenez
11:30
1st round
Camila Giangreco Campiz
Nathalia Rossi [4]
11:30
1st round
ThaiĀ­sa Grana Pedretti [WC]
Flavia Guimaraes Bueno
13:00
1st round
Giovanna Tomita [q]
Daniela Farfan
13:00
1st round
Barbara Oliveira [q]
Chinenye Izuogu [q]
Germany Horb / wta single / Clay sets 1 2 3 4 5
10:30
1st round
Lena Ruppert [WC]
Natalija Kostic [7]
11:00
1st round
Agata Baranska
Tena Lukas
11:00
1st round
Ani Amiraghyan
Jesika Maleckova [8]
12:30
1st round
Hilda Melander [1]
Iva Primorac
Turkey Istanbul / wta single / Hard sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Stamatia Fafaliou
Isabella Shinikova [2]
19:00
1st round
Agni Stefanou
Cristina Adamescu
19:00
1st round
Basak Eraydin [1WC]
Sandra Honigova
19:00
1st round
Violetta Degtiareva [q]
Xinyu Gao [q]
19:00
1st round
Victoria Vorontsova [q]
Jazzamay Drew
19:00
1st round
Anastasiya Saitova [3]
Cemre Anil
19:00
1st round
Lyuboslava Peruhova [q]
Dunja Stamenkovic
19:00
1st round
Yan Wang [6]
Anette Munozova
France Les Contamines Montjoie / wta single / Hard sets 1 2 3 4 5
05:00
1st round
Charlene Favier [q]
Francesca Stephenson
05:00
1st round
Carla Touly [8]
Sandra Andriamarosoa
06:30
1st round
Sara Castellano
Josepha Adam [6]
06:30
1st round
Elodie Busson [WC]
Emmanuelle Salas
06:30
1st round
Eleonore Barrere [q]
Tayisiya Morderger [2]
08:00
1st round
Harmony Tan [7]
Yana Morderger
09:30
1st round
Oceane Adam
Jil Nora Engelmann
09:30
1st round
Nika Kovac [q]
Aliona Bolsova [5]
09:30
1st round
Charlene Mueller [LL]
Chloe Paquet [4]
11:00
1st round
Katy Dunne [1]
Candice Paya [q]
12:30
1st round
Yana Parshina
Mathilde Armitano [WC]
USA Lexington / wta single / Hard sets 1 2 3 4 5
10:00
1st round
Laura Pigossi
Stephanie Foretz
11:30
1st round
Heidi El Tabakh
Irina Falconi [5]
11:30
1st round
Eri Hozumi [4]
Nao Hibino
13:00
1st round
Julia Elbaba [WC]
Julie Coin
Belgium Maaseik / wta single / Clay sets 1 2 3 4 5
05:00
1st round
Lea Gasparovic [q]
Sara Cakarevic [q]
06:30
1st round
Estelle Cascino [5]
Nora Niedmers [q]
06:30
1st round
Greetje Minnen [WC]
Quirine Lemoine [2]
06:30
1st round
Natsuho Arakawa [WC]
Steffi Distelmans
08:00
1st round
Manon Arcangioli [1]
Monique Zuur
08:00
1st round
Mandy Wagemaker
Elena Van Der Sypt [q]
08:00
1st round
Jainy Scheepens
Janneke Wikkerink [q]
08:00
1st round
Kim Rus [q]
Morgane Michiels [WC]
09:30
1st round
Bernice Van De Velde
Hanna Landener [q]
09:30
1st round
Kelly Versteeg
Katharina Lehnert [8]
09:30
1st round
Eva Wacanno [4]
Julia Wachaczyk
09:30
1st round
Magali Kempen [q]
India Maggen
Serbia Palic / wta single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Natasa Zoric [WC]
Bianca Hincu [q]
19:00
1st round
Martina Kubicikova [5]
Nikola Vajdova
19:00
1st round
Agnes Bukta [1]
Ekaterina Lavrikova [q]
19:00
1st round
Elizaveta Ianchuk [7]
Bojana Marinkovic [q]
19:00
1st round
Nikola Horakova
Irina Maria Bara [6]
19:00
1st round
Victoria Muntean
Lenka Wienerova
19:00
1st round
Dajana Dukic [q]
Teresa Malikova [2]
06:30
1st round
Natalia Vajdova
Vendula Zovincova
06:30
1st round
Dejana Radanovic [WC]
Marina Kachar [8]
08:00
1st round
Gabriela Pantuckova
Katerina Kaminkova [q]
Thailand Phuket / wta single / I. hard sets 1 2 3 4 5
19:00
2nd round
Kai-Chen Chang [SR]
Yurika Sema [6]
19:00
2nd round
Elise Mertens [5]
Jia-Jing Lu
01:30
2nd round
Ya-Hsuan Lee [q]
Na-Lae Han
Egypt Sharm El Sheikh / wta single / Hard sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Vojislava Lukic [q]
Giulia Bruzzone [2]
19:00
1st round
Naomi Cavaday [q]
Linda Prenkovic [3]
19:00
1st round
Vincenza Ciraolo
Elaine Genovese [q]
19:00
1st round
Alina Mikheeva [4]
Alessandra Gisonna [WC]
19:00
1st round
Madrie Le Roux [7]
Ilze Hattingh
19:00
1st round
Valeriya Strakhova
Natalija Sipek
19:00
1st round
Amelie Intert
Anastasia Shaulskaya [q]
19:00
1st round
Nagi Hanatani
Naomi Totka [6]
19:00
1st round
Michelle Sammons
Marcela Alves Pereira Valle
19:00
1st round
Andrea Kulova [LL]
Costanza Pera [WC]
19:00
1st round
Ekaterina Tretyak
Phenomena Radovcic [q]
19:00
1st round
Greta Mokrousova [q]
Brenda Njuki
Poland Sobota / Rokietnica / wta single / Clay sets 1 2 3 4 5
04:00
1st round
Aleksandra Krunic [6]
Lina Stanciute [LL]
04:00
1st round
Carina Witthoeft
Anastasiya Vasylyeva [7]
04:00
1st round
Barbora Krejcikova [SE]
Lesley Kerkhove
05:50
1st round
Andrea Hlavackova [1]
Stephanie Vogt
06:00
1st round
Sesil Karatantcheva
Anastasia Grymalska [q]
06:00
1st round
Cristina-Andreea Mitu
Natela Dzalamidze [q]
06:10
1st round
Dinah Pfizenmaier [3]
Valeria Savinykh [q]
07:30
1st round
Renata Voracova
Magdalena Frech [WC]
07:30
1st round
Diana Marcinkevica
Pernilla Mendesova [q]
07:30
1st round
Maryna Zanevska [5]
Natalie Suk [WC]
09:30
1st round
Eva Birnerova
Indy De Vroome
09:30
1st round
Ines Ferrer-Suarez [LL]
Kristina Kucova [2]
09:30
1st round
Lara Michel [SR]
Daria Kuczer [WC]
Estonia Tallinn / wta single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
2nd round
Cornelia Lister
Amandine Cazeaux [8]
19:00
2nd round
Paulina Wulcan [LL]
Anastasija Homutova [WC]
19:00
2nd round
Sofia Smagina
Alexandra Artamonova [5]
07:00
1st round
Anastasiya Klymenko [q]
Laetitia Sarrazin [4]
07:00
1st round
Gyulnara Nazarova [q]
Mariana Drazic
08:40
1st round
Darya Shulzhanok [q]
Liisa Pajumets [WC]
09:30
1st round
Eleanor Dean [1]
Eva Paalma
Finland Tampere / wta single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Karen Barbat [3Q]
Paulina Czarnik
19:00
1st round
Jade Schoelink [8]
Emma Laine
19:00
1st round
Ella Leivo
Beatrice Cedermark [5]
19:00
1st round
Saana Saarteinen
Alina Silich
19:00
1st round
Rebecca Poikajarvi
Helene Scholsen
19:00
1st round
Angeliki Kairi
19:00
1st round
Deborah Chiesa [7]
Kristina Parviainen [q]
19:00
1st round
Olivia Pimia [WC]
Anastasia Pivovarova [4]
19:00
1st round
Andrea Raaholdt [q]
Anastasia Kulikova [q]
19:00
1st round
Antonina Lysakova
Valeriya Urzhumova [q]
19:00
1st round
Natalia Belova
Alexandra Nancarrow [2]
19:00
1st round
Milka-Emilia Pasanen [WC]
Liubov Vasilyeva [6]
19:00
1st round
Roosa Timonen
Anna Iakovleva [q]
05:00
1st round
Maria Sakkari [1]
Nanette Nylund [WC]
06:30
1st round
Mariella Minetti [q]
Luize Liva Strike [q]
Spain Valladolid / wta single / Hard sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Nuria Parrizas-Diaz [1]
Aina Schaffner Riera
19:00
1st round
Manisha Foster [6]
Andrea Garcia Fernandez [q]
19:00
1st round
Josephine Boualem
Maria Canero Perez [q]
19:00
1st round
Maria Jose Luque Moreno
Alice Savoretti [4]
19:00
1st round
Paula Del Cueto Castillo [q]
Leire Martin Tena [WC]
19:00
1st round
Nadja Manjon Mihalic [q]
Jessika Ponchet
19:00
1st round
Yuriko Miyazaki [8]
Luca Nagymihaly [q]
19:00
1st round
Estela Perez-Somarriba [q]
Olga Parres Azcoitia
07:00
1st round
Georgina Garcia-Perez [WC]
Ivonne Cavalle-Reimers [7]
07:00
1st round
Ariadna Marti Riembau
Ksenia Kuznetsova [q]
07:00
1st round
Maria Gutierrez Carrasco [q]
Charlotte Roemer
08:30
1st round
Arabela Fernandez-Rabener [3]
Paula Mocete-Talamantes
08:30
1st round
Irene Burillo Escorihuela
Oceane Dodin [5]
12:00
1st round
Ainhoa Atucha Gomez
Alba Carrillo Marin
12:00
1st round
Ana Roman Dominguez [WC]
Olaya Inclan Solis
Italy Viserba / wta single / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
2nd round
Tess Sugnaux [6]
Giorgia Marchetti [LL]
09:30
1st round
Martina Spigarelli
Francesca Bernardi [q]
09:30
1st round
Luisa Marie Huber
Jasmine Paolini [5]
09:30
1st round
Silvia Chinellato [WC]
Natalia Siedliska
11:00
1st round
Jelena Simic
Anna-Giulia Remondina [4]
11:00
1st round
Stefania Rubini
Francesca Palmigiano
11:00
1st round
Cristiana Ferrando
Carolina Pillot [WC]
12:30
1st round
Georgia Brescia
Corinna Dentoni [7]
Kazakhstan Astana Challenger / atp double / Hard sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Thomas Fabbiano/Luca Vanni
Ivan Arenas-Gualda/Enrique Lopez-Perez
19:00
1st round
Ti Chen/Liang-Chi Huang [4]
Egor Gerasimov/Alexander Lobkov
19:00
1st round
Ilija Bozoljac/David Rice
Roberto Ortega-Olmedo/Jaime Pulgar-Garcia
19:00
1st round
Richard Berankis/Denis Matsukevitch
Timur Khabibulin/Dmitry Popko [WC]
19:00
1st round
Kirill Dmitriev/Roman Hassanov [WC]
Konstantin Kravchuk/Denys Molchanov [2]
Switzerland Gstaad / atp double / Clay sets 1 2 3 4 5
11:30
1st round
Jamie Murray/John Peers [1]
Daniele Bracciali/Andrey Golubev
13:30
1st round
Martin Emmrich/Christopher Kas
Pablo Andujar/Juan Monaco
Germany Oberstaufen Challenger / atp double / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Andre Ghem/Joao Souza
Nikoloz Basilashvili/Romano Frantzen
19:00
1st round
Gibril Diarra/Jozef Kovalik [WC]
Sebastian Bader/Vahid Mirzadeh
19:00
1st round
Rui Machado/Goran Tosic
Olivier Charroin/Stephan Fransen
19:00
1st round
Martin Fischer/Jannis Liniger
Roberto Carballes Baena/Gerard Granollers
19:00
1st round
Maciej Smola/Antonio Veic [WC]
Radu Albot/Mateusz Kowalczyk [2]
10:50
1st round
Wesley Koolhof/Alessandro Motti [3]
Piotr Gadomski/Grzegorz Panfil
Finland Tampere Challenger / atp double / Clay sets 1 2 3 4 5
19:00
1st round
Daniel Munoz-De La Nava/Ruben Ramirez-Hidalgo
Ruben Gonzales/Sean Thornley [3]
19:00
1st round
James Cluskey/Darren Walsh [4]
Micke Kontinen/Jurgen Zopp
19:00
1st round
Germain Gigounon/David Goffin
Harri Heliovaara/Herkko Pollanen [WC]
19:00
1st round
Damir Dzumhur/Adam Pavlasek
Antal Van Der Duim/Boy Westerhof [2]
13:00
1st round
Rogerio Dutra Da Silva/Roberto Maytin
Niels Desein/Yannick Mertens
13:00
1st round
Jesse Huta Galung/Andreas Siljestrom [1]
Patrik Niklas-Salminen/Eero Vasa [WC]
Azerbaijan Baku / wta double / Hard sets 1 2 3 4 5
00:00
1st round
Alexandra Panova/Heather Watson
Bojana Jovanovski/Danka Kovinic
00:00
1st round
Nigina Abduraimova/Alona Fomina
Misa Eguchi/Patricia Mayr-Achleitner
00:00
1st round
Francesca Schiavone/Stefanie Voegele
Janette Husarova/Klaudia Jans-Ignacik [2]
China Nanchang / wta double / Hard sets 1 2 3 4 5
09:30
1st round
Miki Miyamura/Mari Tanaka
Chen Liang/Lin Zhu